Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fiat Panda 4x4 Antartica expedice Turín-Soči 2014, Zimní olympijské hry

7. 2. 2014
20 Leden 2014

Fiat Panda 4x4 Antartica v centru dění vzrušujícího projektu Turín-Soči

 

  • Vzrušující expedice Panda to Sochi na palubě limitované edice oslavující 30. výročí a úspěchy prvního městského vozu s pohonem všech kol odstartovala dnes z Mirafiori Motor Village v Turíně.
  • Tento projekt, který se zrodil ze spolupráce značky Fiat svydavatelstvím Vice Media, má cílovou destinaci v Casa Italia v ruské Soči.
  • Cestovní deník, který bude aktualizovaný on-line prostřednictvím mobilního telefonu Nokia Lumia 1520, bude k dispozici na stránkách www.fiatfreestyleteam.com a na oficiálních facebookových stránkách a Youtube Fiat, Freestyle Team a Nokia.
  • Panda 4x4 Antartica je řízena několika sportovci z Fiat Freestyle Teamu. Kpohonu využívá zážehový motor 0.9 TwinAir o výkonu 85 k a je charakteristická dvoubarevnou karoserií s oranžovými detaily.

 

Expedice Panda to Sochi oficiálně odstartovala dnes z Mirafiori Motor Village v Turíně. V centru pozornosti tohoto projektu je Panda 4x4 Antartica, limitovaná edice, která oslavuje 30. výročí prvního městského vozidla s pohonem všech kol, jehož se dosud prodalo přes 500 000 kusů.

 

Rodina Pandy s více než 102 000 registrovanými vozy a podílem v segmentu A přes 40 % potvrzuje pozici nezpochybnitelného italského bestselleru, a to již druhým rokem po sobě. Pevnou půdu pod nohama má i v zemích EU27+EFTA, kde zaznamenává podíl přes 13 %. Za těmito úspěchy stojí i skutečnost, že se jedná o nejrozsáhlejší řadu své kategorie.

 

Projekt Panda to Sochi se zrodil ze spolupráce značky Fiat s multimediálním vydavatelstvím Vice Media. Toto vydavatelství se zaměřuje na mladé metropolitně založené lidi, kteří milují nejen novou módu, ale také sport, hudbu a zajímají se i o svět umění a kulturu. V projektu jsou však zapojené i další prestižní značky, jakými jsou Nokia, Nitro Snowboards a Beats by Dr. Dre.

 

Slavnostního zahájení cesty Panda to Sochi se zúčastnili také jezdci Fiat Freestyle Teamu - Stefano Munari, hvězda italského snowboardingu, a jihotyrolský talent BMX Stefan Lantschner, a také Markus Keller z týmu Nitro. Tito sportovci se na cestě budou střídat s Dmitrijem Sartorem a do Casa Italia v ruské Soči je doprovodí i redaktorka magazínu Vice, Gersin Livia Paya.

 

Prostřednictvím telefonu Nokia 1520 s 6palcovým supercitlivým displejem FullHD bude Gersin připojena na sociálních sítích, kde bude vyprávět příběhy z cesty, a také ukládat fotografie a videa pořízená integrovanou 20megapixelovou kamerou PureView. Mapové podklady HERE pak mohou posádce nalézt správnou cestu do cílové destinace.

 

Tým se během své cesty do Soči zastaví na 16 evropských místech, z nichž některá jsou pro širokou veřejnost takřka neznámá, a zachytí zajímavé aspekty místní kultury. Tým fotografů a kameramanů zvěční například Drákulův hrad v Transylvánii nebo Potěmkinovy schody na Ukrajině, ale i nádherná geografická místa, jakými jsou Mont Blanc či Ženevské jezero. Mladí lidé pak budou mít příležitost seznámit se s místy, kterými bude tým procházet, z nového úhlu pohledu.

 

Celou cestu bude možné sledovat na stránkách www.fiatfreestyleteam.com nebo www.vice.com/pandatosochi, případně na oficiálních kanálech Fiatu, Freestyle Teamu a Nokie na facebooku a YouTube.

 

Projekt Panda to Sochi je v souladu se zájmem Fiatu o svět akčních sportů, což potvrzuje i samotný Fiat Freestyle Team (více informací naleznete na oficiálních stránkách www.fiatfreestyleteam.com a facebookovém profilu Facebook/FiatFreestyleTeam).

 

Hlavním protagonistou dobrodružství odehrávajícího se mezi Turínem a Soči je Fiat Panda 4x4 Antartica. Vůz je vybaven zážehovým motorem 0.9 TwinAir Turbo o výkonu 85 k a dvoubarevnou karoserií - bílá s černou střechou. Vůz doplňuje řada prvků, které mu dodávají ještě větší osobitost a outdoorový nádech: 15palcová litá kola s diamantovou povrchovou úpravou, oranžové kryty nábojů kol, mlhová světla, tónovaná zadní okna i okno pátých dveří, oranžové kryty vnějších zpětných zrcátek a speciální logo na středovém sloupku karoserie.

 

Interiér je charakteristický čalouněním v kombinaci šedé a oranžové textilie a také ekokůže a samozřejmě i svou proslulou univerzálností a komfortem. Komfort cestujícím zajišťuje například třísedadlové uspořádání vzadu s opěradly dělenými a sklopnými v poměru 60/40 nebo výškově nastavitelné sedadlo řidiče (dodávané ve standardu).

 

Panda 4x4 Antartica přebírá všechny silné stránky modelu 4x4, který prestižní britský magazín TopGear ocenil titulem SUV roku 2012. Nová Panda 4x4 využívá automaticky připojitelný pohon, který se aktivuje v případě potřeby a umožňuje zvládnout jakékoliv situace s naprostou lehkostí. Panda 4x4 Antartica je ve standardu vybavena rovněž elektronickou kontrolou stability ESP s elektronickou uzávěrkou diferenciálu ELD. Tento systém poskytuje na kluzkém povrchu další asistenci.

 

Panda 4x4 v limitované edici Antartica nabízí veškerou dynamiku potřebnou pro komfortní jízdu na dlouhých cestách, a to zejména díky přepracovanému zavěšení kol. To je tvořeno nápravou MacPherson vpředu a klikovou nápravou s vlečenými rameny a torzní příčkou vzadu. Kola jsou obuta do speciálních zimních pneumatik 175/65 R15 84T M+S. Panda 4x4 je jediným městským vozem, který ve standardu nabízí pneumatiky Snow Flake. Ty jsou navrženy nejen pro použití na sněhu a ledu, ale i na běžných silnicích či polních cestách, kde zvyšují trakci při zhoršené přilnavosti až o 20 %.

Fiat Press.cz